-.jpg_Q90.jpg_.jpg

בעקבות ואן-גוך וסזאן 
רטריט ציור
בהנחית 

טלי פרחי ו-Royce Deans
מועד יפורסם בהמשך
Arles, Provence, צרפת

(30 ק"מ צפונית למרסיי)
 

שבוע ציור עתיר קסם והשראה בפרובאנס, המקום שבו וינסנט ואן גוך ופול סזאן  בילו שנות יצירה ארוכות ושבו נולדו רבות מעבודות המופת שלהם. אווירת המקום, נופיו הרכים והאור המיוחד האופייני לאזור, הילכו קסם על השניים והשפיעו רבות על אומנותם, כל אחד בדרכו. בימי הריטריט ננסה לצעוד בנעליהם ולהתחקות אחר דרך ההתבוננות המהפכנית ותפיסת היצירה הייחודית של שני ענקים שפילסו נתיבים חדשים בעולם האמנות, פרצו גבולות עתיקי יומין והשפיעו עמוקות על על כל מי שבא אחריהם.  

ההשתתפות מתאימה לחובבי אמנות בכל הרמות

תכנית

שבעה ימים של ריטריט אמנות בהם נצייר, נבקר ונשוטט באתרים ובמקומות בהם נוצרו רבות מיצירותיהם האייקוניות של וינסנט ואן גוך ופול סזאן. עם הגענו ל- Arles, עיר עתיקה ששימשה בירה לכמה קיסרי רומא, נתמקם לנו במלון וינטאג' מפנק בסמוך למרכז  העיר, ממנו נגיח מדי יום במשך שבוע שלם להרפתקאות אמנות מסקרנת ברחבי חבל פרובאנס .

אתרים בעקבות ואן גוך:
Arles - הבית הצהוב,  ”מרפסת בית קפה בלילה”,  גן העיר, גשר לנגלואה, מוזיאון מכון ואן גוך
Saint-Rémy, בית חולים לחולי נפש Saint-Paul-de-Mausole שבו בילה הצייר שנה מחייו ומשמחלונו צייר את היצירה האייקונית 'ליל כוכבים' 
Saintes-Maries-de-la-Mer, לחוף הים התיכון, שבו צייר ב-1888 ואן-גוך 9 ציורים 

אתרים בעקבות פול סזאן
סדנת העבודה של סזאן ב-Aix-en-Provence
הר Mont Saint-Victoire (
מופיע בלא פחות מ-87 ציורים)
Musée Granet מוזיאון גראנה ב-Aix-en-Provence
גדות נהר Arc, מחצבות, Bibémus, השדות של Jas de Bouffan

ספארי ציור
ספארי ציור הוא תרגול ציור מהיר בספר הסקיצות שנערך בשטח הפתוח תוך כדי תנועה. הולכים במשך 2–5 דקות ואז עוצרים לצייר למשך 2 דקות ושוב ממשיכים בהליכה ותוך כך מגלים את היופי שבבלתי צפוי ונהנים מהסיפוק שבמציאת השראה במקומות בהם אנו עוברים בדרכנו. זו דרך נהדרת לערוך הכרות ולהתאהב בסביבה הקרובה. התהליך הזה, בו לומדים להסתכל במבט קצר ולצייר במהירות, מחדד לא רק את כישורי הציור אלא גם את יכולת ההתבוננות שלנו.

עלויות ותכולות


מחיר הרטריט כולל:
7 לילות במלון Best Western Hotel Atrium, בעיר Arles, צרפת
כולל א. בוקר + א. ערב במלון
א. צהריים כפיקניק בשטח באתרי הציור והסיור במהלך הריטריט
כל הסדנאות, הביקורים, הסיורים וכניסות לאתרים, כולל הסעות ברחבי פרובאנס
הדרכות אישיות וקבוצתיות לאורך כל ימי הריטריט

ציוד רישום בסיסי: תיק צד, ספר סקיצות, עיפרון רך, מחק, מחדד, כן ציור, שרפרף ולוח לעבודה בחוץ
הסעה משדה התעופה במרסיי (MRS) למלון ובחזרה

 

מחיר הריטריט אינו כולל:
ציוד וחומרי ציור נוספים (נוכל לרכוש עבורכם בהזמנה אישית) 
טיסות  ( TLV-MRS-TLV)

ביטוח בריאות ונסיעות
משקאות אלכוהוליים
הוצאות אישיות

מחיר: 
למשתתף (יחיד בחדר) : €2,490. 
מחיר לבן/בת זוג שאינם מציירים: €2,290

הרטריט מופק ומאורגן ע"י Artist Table

וההתקשרות תתבצע ישירות מולם.
 

aec1ff0f-effe-4c64-ae3c-53e64dc5d549.jpg

על המנחים
 

טלי פרחי ואן דר וואודן, ציירת ישראלית-הולנדית, למדה ב-Rietveld Academie Amsterdam, מתמקדת בציורי נופים ומרחבים (PleinAir ) בכל מזג אויר, עונה ונוף. מנסה להעביר את התחושה, האור, הרוח והאווירה של מקומות בצבע קו כתם ותנועה. התשוקה לציור, לרישום ולטבע ניכרת היטב בעבודותיה השונות. לצד הציור יוצרת מופעים המשלבים ריקוד, תנועה משחק ומוזיקה חיה, עם  ציור, כאשר הציור המתהווה מוקרן על מסך ענק לעיני הצופים. יצירותיה השונות מוצגות באירופה, צפון אמריקה, דרום אפריקה וישראל.
 

Royce Deans למד באקדמיה האמריקאית לאמנות בשיקגו והתמחה ברישום, איור וציור. נופיה רחבי הידיים של מישיגן העירונית והכפרית מופיעים לעתים קרובות בציוריו ומהווים עוגן איתן באומנותו, אבל דווקא שיתוף הפעולה עם טלי פרחי חוללה התפתחות ושינוי ניכר ביצירתו ועורר אותו לציור מופשט בזירה העולמית עם חיבורים מעניינים בין מוזיקה לציור. ברבות מעבודותיו של רויס ​​ניתן לחוש בהשתקפות ישירה ומיידית של הסביבה המקיפה אותו והתנודות שהיא מניעה בנפשו וגופו. רויס אוהב לצייר את תחושותיו, את החיבורים האנושיים שלו למודליסטים ואת ההשראה שנחה עליו,  לצלילי מוזיקה חיה.