ציור בהולנד2.jpg

לצייר בהולנדית
רטריט ציור
בהנחית 

טלי פרחי ו-Royce Deans
מועד יפורסם בהמשך
Zwolle, הולנד

האם זו השמש הצפונית שמאירה את המישורים ההולנדיים באור ואן גוכי? ואולי זו האפלולית הדרמטית-רמברנדטית בתוך הבתים שעושה את ההבדל? מה יש בה, במדינה הקטנה-שקטה הזו, שמצמיח אומנים בעלי שיעור קומה ומושך אליה חובבי ציור מכל בעולם?
את כל האיכויות האלה ננשום לעומק הריאות ברטריט אמנות שיתקיים בסוף האביב ב-Zwolle, עיר במרכז הולנד, שופעת פארקים ציוריים ואדריכלות קלאסית מהמאות ה–15 וה–16. 
מדי יום נצייר בנופי העיר וסביבותיה, בסמטאות העתיקות, בתעלות המים, בפארקים וביערות. נעזר בהיכרותה של המנחה טלי פרחי, תושבת העיר, עם פינות נחבאות, שרגל תייר לא דרכה בהם. לשבוע שלם נרגיש כאילו היינו אמנים הולנדים.
ההשתתפות מתאימה לחובבי אמנות בכל הרמות

תכנית

עם הגיענו ל- Zwolle, אחת הערים היפות במרכז הולנד (שעה וחצי נסיעה מאמסטרדם) נתמקם במלון וינטאג' מפנק בסמוך למרכז העתיק של העיר, ממנו נגיח מדי יום במשך שבוע שלם להרפתקאות אמנות בעיר ובסביבותיה - בפארקים, ביערות, בתעלות, בשטחים פתוחים ובנופים הקלאסיים  של הולנד.
מדי יום נשכים לארוחת בוקר טעימה במסעדת המלון, ניטול עמנו את כן הציור ונצא לרחובות ולטבע ההולנדי כדי לספוג השראה וליצור. את ארוחת הצהריים נסעד כפיקניק בשטח כדי לא  לקטוע את חווית היצירה. עם שוך היום נשוב למלוננו במרכז העיר לארוחת ערב מפנקת, להרצאות העשרה ומפגשי שיתוף ומשוב.


אתרים וסדנאות:
שייט וציור בתעלות המקיפות את העיר
Zwolle
יום ציור ביער הקסום ליד העיירה Arriën בקרבת נהר ה-Vecht
סדנת פיסול באבן בסדנת הפיסול Steengoed בעיירה הציורית Hattem
יום טיול–ציור ב-חיטהורן, ה”וונציה ההולנדית”
סיור מודרך במוזיאון  De Passiebloem ובמוזיאון
 Herman Brood 
סדנאות ציור אורבאני
סדנאות ציור נוף
הדרכה אישית וקבוצתית

 

ספארי ציור 
ספארי ציור הוא תרגול ציור מהיר בספר הסקיצות שנערך בשטח הפתוח תוך כדי תנועה. הולכים במשך 2–5 דקות ואז עוצרים לצייר למשך 2 דקות ושוב ממשיכים בהליכה ותוך כך מגלים את היופי שבבלתי צפוי ונהנים מהסיפוק שבמציאת השראה במקומות בהם אנו עוברים בדרכנו. זו דרך נהדרת לערוך הכרות ולהתאהב בסביבה הקרובה. התהליך הזה, בו לומדים להסתכל במבט קצר ולצייר במהירות, מחדד לא רק את כישורי הציור אלא גם את יכולות ההתבוננות שלנו.

עלויות ותכולות


כלול במחיר הרטריט:
7 לילות במלון  Bilderberg Grand Hotel  בעיר Zwolle
כולל ארוחת בוקר + ערב במלון
ארוחת צהריים כפיקניק בשטח באתרי הציור והסיור במהלך הריטריט
כל הסדנאות, הביקורים, הסיורים וכניסות לאתרים, כולל הסעות 
הדרכות אישיות וקבוצתיות לאורך כל ימי הריטריט

ציוד רישום בסיסי: תיק צד, ספר סקיצות, עיפרון רך, מחק, מחדד, כן ציור, שרפרף ולוח לעבודה בחוץ
הסעה משדה התעופה באמסטרדם למלון ובחזרה

 

לא כלול במחיר הריטריט:
טיסות להולנד
ציוד וחומרי ציור נוספים 

ביטוח בריאות ונסיעות
משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי

 

מחיר: 
למשתתף (יחיד בחדר) : €2,490 
מחיר לבן/בת זוג שאינם מציירים: €2,290

הרטריט מופק ומאורגן ע"י Artist Table  
וההתקשרות תתבצע ישירות מולם.

aec1ff0f-effe-4c64-ae3c-53e64dc5d549.jpg

על המנחים
 

טלי פרחי ואן דר וואודן, ציירת ישראלית-הולנדית, למדה ב-Rietveld Academie Amsterdam, מתמקדת בציורי נופים ומרחבים (PleinAir ) בכל מזג אויר, עונה ונוף. מנסה להעביר את התחושה, האור, הרוח והאווירה של מקומות בצבע קו כתם ותנועה. התשוקה לציור, לרישום ולטבע ניכרת היטב בעבודותיה השונות. לצד הציור יוצרת מופעים המשלבים ריקוד, תנועה משחק ומוזיקה חיה, עם  ציור, כאשר הציור המתהווה מוקרן על מסך ענק לעיני הצופים. יצירותיה השונות מוצגות באירופה, צפון אמריקה, דרום אפריקה וישראל.
 

Royce Deans למד באקדמיה האמריקאית לאמנות בשיקגו והתמחה ברישום, איור וציור. נופיה רחבי הידיים של מישיגן העירונית והכפרית מופיעים לעתים קרובות בציוריו ומהווים עוגן איתן באומנותו, אבל דווקא שיתוף הפעולה עם טלי פרחי חוללה התפתחות ושינוי ניכר ביצירתו ועורר אותו לציור מופשט בזירה העולמית עם חיבורים מעניינים בין מוזיקה לציור. ברבות מעבודותיו של רויס ​​ניתן לחוש בהשתקפות ישירה ומיידית של הסביבה המקיפה אותו והתנודות שהיא מניעה בנפשו וגופו. רויס אוהב לצייר את תחושותיו, את החיבורים האנושיים שלו למודליסטים ואת ההשראה שנחה עליו,  לצלילי מוזיקה חיה.