ריטריט (Retreat - נסיגה, פרישה)  הוא מונח שאומץ ברבות השנים ע"י מסורות רוחנית מכל הדתות והזרמים, לתאר באמצעותו מהלך של פרישה לזמן מוגדר משגרת היום-יום, הליכה למקום מבודד, שקט ומעורר השראה לטובת תרגול רוחני עמוק ומזכך, נקי מהפרעות והסחות דעת. 

על אותו משקל ממש,
ריטריט אמנות (Art Retreat), בין אם יצירה באמנות פלסטית, בכתיבה או בכל מדיום אמנותי אחר, הינו הזדמנות יוצאת דופן, לעצור לזמן-מה את תיקתוק שעון ושאון החיים, להתנתק לימים אחדים מטרדות ומטלות הקיום, להתמסר בנפש חפצה לתהליך עמוק של שחרור, חיפוש ויצירה.

 

יש המדמים נסיגה מעין זו לנסיגת קו הים בזמן השפל, נסיגה שחושפת את כל מה שכוסה קודם לכן על ידי המים, נסיגה שפותחת לפנינו את האפשרות להתוודע אל מה שהיה סמוי או נסתר מן העין בשגרת היום יום.

כשיצאתי בפעם הראשונה לריטריט יצירה עם נירית, הרגשתי שהעולם כאילו קפא, עמד מלכת. ה- To Do List  שלי התרוקן באחת ואילו אני, מוקפת קדושה של מנזר פרנציסקני, נשאבתי לאיטי למצב של זרימה, של Flow, לא מביטה בשעון, לא עונה לווטסאפ, לא זוכרת מה אכלתי ואם אכלתי, בקושי מודעת לעצמי ולקיומי, מתמסרת כולי לאנרגיה של יצירה נקיה ... יעל כרמי 

קורה משהו מופלא בשנייה שנוטשים את הדפוסים והרוטינות שמוליכות אותנו ביום-יום, כשמניחים בצד את כל ההו-הא שמעסיק אותנו בשגרה ומתמסרים לידע ולמעשה שהם הרבה יותר גדולים מאתנו. קשה לי לשים אצבע על המחולל המדויק של הקסם הזה - הלוקיישן והאווירה של המקום, האנשים היפים, הבחירה המדויקת של המורה, הארגון הנינוח של נירית, הכל יחדיו. אלון וייס 

  • Facebook
  • WhatsApp
 artyshok.nirit@gmail.com     054-6882302     www.artyshok.co.il   
  • YouTube